Hakkımızda


FDI Grup ( FDI ) olarak uzun yıllardan bu yana Savunma Sanayi sektöründe aktif bir şekilde dünyanın bir çok ülkesinde faaliyet göstermekteyiz.

FDI,  19.01.2010 tarihinde, Ankara Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından 275223 ticaret sicil numarasıyla tescillenerek; Furkan Savunma İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi adıyla kurulmuş ve merkez ofisini Türkiye Cumhuriyeti Başkenti Ankara ’ya taşımıştır.

FDI, Eski Sovyet Devletleri; Ukrayna, Belarus, Rusya ve Kırgızistan gibi ülkelerin Savunma Bakanlıklarında akredite olmuş ve uzun yıllardır bu ülkelerde çalışmalarını sürdürmekte ve bu ülkelerin savunma bakanlıklarının depolarında bulunan ürünleri ve yeni üretimleri de dahil olmak üzere dünya genelinde bulunan müşteri portföyüne ve farklı coğrafyalarda bulunan savunma bakanlıklarına pazarlamasını gerçekleştirmektedir.

FDI  ‘nın kurucu ortağı olduğu şirketlerden bazıları;

KG Alliance International Defense Industry şirketimiz Kırgızistan’da kurulmuştur. KG Alliance Defense Industry şirketimiz Ukraynalı ortaklarıyla; her türlü askeri araç, gereç, silah, mühimmat, uçak ve helikopter tasarımı, projelendirilmesi, üretimi, alım ve satımı konusunda lisansa sahiptir.

FDI ‘ nin Kırgızistan merkezli  KG Alliance International Defense Industry şirketi;  Kırgızistan Devleti Uluslararası DASTAN fabrikası ile koordineli olarak, SHER yarı otomatik keskin nişancı tüfeği (Sniper) üretimine yakın zamanda başlayarak satışa sunacaktır.

FDI, Kırgızistan Devleti’ne ait olan BMZ mermi fabrikasında Kırgızistan devleti ile  ortak olarak;   5.56mm, 7.62mm, 9mm kalibreli mermilerin üretimine yakın tarihte başlayacaktır.

FDI, modernizasyon konusunda da uçak, helikopter, tank ve zırhlı araçların modernizasyon ve (upgradlerini) en ileri seviyede yapabilecek yetenek ve kapasiteye sahiptir.

FDI,

- Amerika Birleşik Devletleri,

- Avrupa Devletleri,

- Ortadoğu Ülkeri,

- Afrika Kıtası,

- Asya Kıtası

pazarlarıyla çalışmaktadır. Bunun yanında;   FDI  ’ nin senelerden beri bu piyasalarda belli bir konumu bulunmaktadır.  FDI  ’nin sahip olduğu bu konum zamanla güçlenmektedir.

FDI,

- Savunma Sanayi ürünleri,

- Toplumsal olaylara müdahale araç ve gereçleri,

- Ordu ihtiyaçları, giysileri ve sistemleri,

- Silah ve mühimmatları,

- Polis takım ve teçhizatları,

- Zırhlı araçları,

- Uçak ve Helikopterler,

- Top ve Ağır Mühimmatlar,

- Hava Savunma Sistemleri ve

- Bütün bu ürünlerin modernizasyonunu

en uygun ticari işbirliği içinde hizmetinize sunmayı arzulamaktadır.

FDI  olarak ilgi ve alakanız için teşekkür eder, ürünlerimiz ile ilgili ayrıntılı bilgi ve ihtiyaç hissettiğiniz destek için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

 

Saygılarımızla,

FDI